Podsumowanie obozu w Turcji

W dniach 26.01-03.02.2019r. drużyna KS Prochowiczanki Prochowice, występująca na co dzień w IV lidze dolnośląskiej przebywała na obozie sportowym w kurorcie Riwiery Tureckiej – Belek.

Pomysł wyjazdu zrodził się rok temu, kiedy trener Jarosław Pedryc zaproponował drużynie oraz działaczom zorganizowanie wyjazdu na zagraniczny zimowy obóz sportowy. Spotkało to się z aprobatą. Wybrano skarbnika, który przez rok czasu systematycznie pilnował zbiórki pieniędzy od zawodników, trenerów oraz działaczy. Inicjatywa ta spotkała się z dużą życzliwością ze strony Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice p. Alicji Sielickiej, Prochowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Wsparcia udzieliła firma Skład Węgla z siedzibą w Prochowicach przy ul. Sienkiewicza 29, która także ufundowała wyjściowe koszulki.

Harmonogram pobytu w Turcji był szczegółowo zaplanowany. Zawodnicy mieli do dyspozycji profesjonalnie przygotowane piłkarskie boiska, siłownie, basen, sauny oraz gwarancje blisko 20 stopniowej słonecznej pogody, nie zabrakło treningu na plaży oraz kąpieli w morzu Śródziemnym.

Zespół trenował trzy razy dziennie. Obfite tureckie posiłki spalano na treningach. Wieczory po kolacji zawodnicy spędzali na grze w bilard oraz na oglądaniu tureckich animacji. W trakcie pobytu, dzięki uprzejmości sztabu trenerskiego KGHM Zagłębie Lubin mogliśmy obejrzeć mecz KGHM Zagłębie Lubin – Beroe Stara Zagora ( I liga bułgarska) zakończony remisem 1:1. Po meczu mogliśmy zamienić kilka słów z trenerem Zagłębia Ben Van Daelem.

W trakcie naszego pobytu w hotelu przebywały zespoły z Korei, Niemiec oraz Białorusi. Obok nas trenowały takie zespoły jak Dynamo Mińsk, Bate Borysow, FC Ansan Greeners, Rot Weiss Erfurt, FK Witebsk, Dynamo Moskwa czy Zorya Ługańsk.

Na zakończenie obozu rozegraliśmy mecz kontrolny z drużyną niemiecką FORTUNA Niederwurschnitz e.V, występującą na co dzień w regionalnej lidze pokonując ją wysoko 11:0 (7:0).

Nasz wyjazd odbił się szerokim echem w Polsce. Pisały o nas Gazeta Wrocławska, portal internetowy Polskiego Związku Piłki Nożnej „Łączy nas piłka”, E- Legnickie, Weszło, „Piłka dla wszystkich” oraz Wirtualna Polska.

Okazuje się, że jesteśmy jednym z pierwszych IV ligowych klubów, który potrafił zorganizować obóz sportowy za granicą. Daliśmy przykład innym klubom, występujących w niższych ligach w Polsce, że zaangażowanie, pasja, chęci i wiara dają możliwości zrealizowania swoich marzeń.

Szczegółowe informacje, relacje, filmy i zdjęcia umieszczono na stronie facebooka: https://www.facebook.com/Prochowiczanka/

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × four =