Porażka w Strzegomiu!

W 16 kolejce IV ligi dolnośląskiej w grupie zachodniej piłkarze Prochowiczanki Prochowice ulegli takim samym wynikiem jak w rundzie jesiennej AKS-owi Strzegom 0-3 na ich terenie. Podobnie jak wtedy Prochowiczanie zagrali przyzwoite spotkanie, stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy, pokazali kilka składnych, ładnych dla oka akcji wymieniając między sobą piłkę. Brakło niewiele.. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Tomek Wojciechowski, który kilkukrotnie mijał zawodników AKS-u w pojedynkach jeden na jeden. Już w 3 minucie na boisku doszło do niebezpiecznego faulu – głowami zderzyli się zawodnik AKS-u Morawski oraz Maciej Małek, który dzisiejszego dnia obchodzi jak już wspominaliśmy 18 urodziny. Gorzej ucierpiał nasz zawodnik, który nie mógł podnieść się z murawy. Po chwili zszedł z boiska cały zakrwawiony. Niespełna parę minut później Maciek znowu zameldował się na boisku. Minęło kilka minut nasz zawodnik zasygnalizował, że coś jest nie tak, nastąpiła zmiana na boisku pojawił się Piotr Niewdana. Sytuacja z Maćkiem zaczęła pogarszać się z każdą minutą, Maciek miał nudności i nie wiedział co się dzieje. Wezwano karetkę, która zabrała naszego zawodnika do szpitala w Świdnicy. Wykonano szereg badań w tym tomograf. Sytuacja okazała się na całe szczęście mniej poważniejsza niż wyglądała i o godzinie 21.00 neurolog wypisał Maćka do domu. Skończyło się „tylko” na lekkim wstrząśnieniu mózgu i sporych potłuczeniach. Maciek wracaj do zdrowia, swoje 18 urodziny na pewno zapamiętasz na długo!!!!
Wracając do meczu…  Nasi piłkarze w tym spotkaniu mieli kilka okazji do zdobycia bramki, m.in. dwa uderzenia Piotra Kuli głową z najbliższej odległości, piłka o centymetry mijała okienko bramki AKS-u Strzegom, identyczną okazję miał Piotr Niewdana po wrzutce Antosiewicza. Widoczny w naszych szeregach tego dnia był Wojciechowski, który kilka razy uderzał z dystansu w kierunku bramki gospodarzy. Warto odnotować, że kilka udanych interwencji miał nasz nowy bramkarz Michał Taczyński. Piłkarze AKS-u Strzegom jak na wicelidera przystało mieli więcej sytuacji bramkowych w tym dwa słupki w jednej akcji. Najskuteczniejszy tego dnia okazał się Damian Migalski, który pokonał Taczyńskiego trzykrotnie w 26 min, 30 min i 55 min i ustalił tym samym wynik spotkania na 3-0. Prochowiczanka w dzisiejszym spotkaniu kolejny raz próbowała się przeciwstawić wyżej notowanemu rywalowi, jednak to się nie udało. Za tydzień zainaugurujemy rozgrywki IV ligi na stadionie w Prochowicach. Czeka nas kolejny ciężki mecz, zmierzymy się z liderem rozgrywek rezerwami Chrobrego Głogów. Mamy nadzieję, że w tym spotkaniu uda nam się wyszarpać punkty!!!

Dzisiejszy skład Prochowiczanki: Taczyński – Antosiewicz, P.Kula (c), Popowczak, Ziembicki (65′ M.Kula), Wojciechowski, Pioś, Rosa, Szumański (65′ Matulak), Małek (10′ Niewdana), Cichocki

AKS: Słowik – Durajczyk, Emeka, Serweciński, Domaradzki (88′ Lesiński), Zieliński, Sadowski, Morawski, Migalski (83′ Sobczak), Chrapek, Szewczenko (68′ Gawlik)

Bramki: Migalski x3 (26′, 30′, 55′)

Wyniki sobotnich spotkań w IV lidze:
AKS Strzegom – Prochowiczanka 3-0
Sparta Grębocice – Odra Ścinawa 2-0
Stal Chocianów – Włókniarz Mirsk 3-1
Karkonosze Jelenia Góra – Sparta Rudna 1-2

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + twelve =