Victoria z Victorią!

W 21 kolejce IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej piłkarze Prochowiczanki Prochowice pokonali na własnym stadionie Victorię Ruszów 4-0 mimo, że od 51 minuty przy stanie 0-0 grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Macieja Małka. Skład Prochowiczanki na to spotkanie trenerzy przed meczem musieli mocno przemeblować, ponieważ w naszej ekipie z różnych przyczyn zabrakło m.in. kapitana Piotra Kuli, Piotra Niewdany, Jakuba Kędziora, Marcela Matusiaka, Łukasza Antosiewicza, Marcina Kuli czy Adama Mądro. Do składu za to powrócili Zenek Pioś, który ostatnio leczył kontuzję oraz Tomek Azikiewicz, W pierwszej połowie szanse na zdobycie gola mieli Szumański, Rosa, Matulak i T.Wojciechowski, jednak zabrakło wykończenia. Goście próbowali ze stałych fragmentów gry, m.in. z rzutu wolnego z okolicy 25 metra, jednak A.Szymczak nie miał problemów ze złapaniem tego strzału. Na początku drugiej połowy kontuzji uległ Szumański, którego zastąpił Matkowski. Nie minęło kilka minut, a drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną obejrzał Maciej Małek i zapachniało sensacją, że Victoria zdobędzie pierwsze punkty w IV lidze na wyjeździe. Jednak do głosu doszli piłkarze Prochowiczanki, którzy w „10” zaczęli lepiej grać niż w „11”. W 62 minucie z prawej strony Ziembicki przerzucił piłę do Azikiewicza, ten zgrał ją do Wojciechowskiego, który minął obrońców Victorii i strzałem przy samym słupku pokonał Marcina Paszka! 4 minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Azikiewicz, bramkarz wybił na rzut rożny po którym J.Popowczak zdobył bramkę na 2-0! W 83 minucie Wojciechowski z rzutu rożnego dorzucił na Matulaka, który precyzyjnym strzałem z głowy zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy! W końcówce spotkania Azikiewicz uderzył z dystansu przy samym słupku i tym samym ustalił wynik spotkania na 4-0! Wynik wysoki może sugerować łatwe zwycięstwo Prochowiczanki, jednak goście pozostawili po sobie dobre wrażenie. Cieszą ważne 3 punkty i kolejny mecz bez straty gola! Przynajmniej do niedzieli Prochowiczanka awansowała z 11 na 10 miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień w sobotę Derby Gminy Prochowice z Orkanem Szczedrzykowice, które rozegramy… w Legnicy na stadionie Konfeksu przy ul. Grabskiego!

Skład Prochowiczanki: Szymczak – Małek, Pioś, Popowczak, Ziembicki, Szumański (51′ Matkowski), Wojciechowski, Rosa, Matulak, Cichocki, Azikiewicz

Skład Victorii: M.Paszek – Ziemniak, Pirszel, Stelwach (65′ Piasecki), Melnyk, S.Paszek, Kopania, Semir, Kusiak, Klisowski (46′ Kowal), Świrlik

Bramki: Wojciechowski 62′, Popowczak 66′, Matulak 83′, Azikiewicz 90′.