Stadion Konfeksu nie pomógł Orkanowi (FOTO)

W Wielką Sobotę do najciekawszego spotkania 22 kolejki IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej doszło w… Legnicy na stadionie Konfeksu Legnica, gdzie w derbach Gminy Prochowice zmierzyły się „gospodarz” Orkan Szczedrzykowice z Prochowiczanką Prochowice. Jak wszyscy dobrze wiedzą Orkan wszystkie swoje mecze rozgrywa na stadionie w Prochowicach, spotkanie z naszą drużyną Prezes Orkana postanowił rozegrać na stadionie w Legnicy. Dlaczego Legnica, a nie Prochowice? Prezes Orkana stwierdził, że to będzie korzystniejsze dla jego zespołu i przeszkodzi w zwycięstwie naszej drużynie….  co jednak nie miało większego znaczenia dla naszych piłkarzy, którzy kolejny raz pokazali kto rządzi w Gminie Prochowice pokonując Orkana 1-0! Warto też dodać, że nasi piłkarze na stadionie Konfeksu czuli się jak w domu, gdyż na trybunach była rekordowa liczba naszych kibiców, którym dziękujemy za przybycie na mecz! Na to spotkanie podobnie jak tydzień temu zabrakło Piotra Kuli, którego w środku obrony zastąpił Zenek Pioś. Za kartki pauzował Maciek Małek, wrócił za to Łukasz Antosiewicz. Zabrakło również kontuzjowanego Rafała Szumańskiego. Już w 30 sekundzie meczu mogliśmy prowadzić, na strzał z bliskiej odległości zdecydował się Rosa, który Krawczyk z problemami wybił na rzut rożny. Próbował również Azikiewicz, jednak jego strzał był za słaby. W kolejnym kwadransie kilka groźnych sytuacji stworzyli podopieczni W.Grzyba, m.in. dwie poprzeczki Wójcika po strzałach z dystansu. W 40 minucie meczu mocno zakotłowało się w naszym polu karnym, jednak na posterunku był Artur Szymczak, który wybił piłkę w sytuacji bramkowej. Do przerwy wynik bezbramkowy. Druga połowa zaczęła się wyśmienicie dla piłkarzy Orkana. W 47 minucie w naszym polu karnym Dawid Ziembicki sfaulował Jarosława Gambala, sędzia Ewa Żyła nie zawahała się i wskazała na „wapno”. Do piłki podszedł Tomasz Kociszewski, jednak przeżywający ostatnio swoją „drugą młodość” Artur „Zico” obronił ten strzał w rewelacyjny sposób i to jakby dodało naszym piłkarzom wiatru w żagle. Kolejne minuty to rosnąca przewaga podopiecznych trenera J.Pedryca. Liczne stałe fragmenty gry, rzuty rożne czy dwa bardzo dobrze wykonane rzuty wolne przez Azikiewicza, jeden wylądował na poprzeczce, drugi bramkarz Krawczyk sparował na rzut rożny. W 79 minucie T.Wojciechowski zdecydował się na rajd z piłką, minął dwóch obrońców dorzucił w pole karne gdzie znalazł się Tomasz Cichocki, ten wyłożył piłkę Michałowi Matkowskiemu, który z pierwszej piłki uderzył pod poprzeczkę! Wybuchł szał radości w ekipie Prochowiczanki oraz na trybunach wśród kibiców. Nie minęło kilka minut drugą żółtą kartkę obejrzał Dawid Ziembicki, który musiał opuścić plac gry. Do końca meczu nasz zespół grał w „10”, jednak to nie przeszkodziło w zdobyciu kolejnych 3 punktów na boiskach IV ligi!!! Cieszy nas zwycięstwo w każdym meczu, jednak nic tak nie cieszy jak zwycięstwo w derbach! Za tydzień w niedzielę 28 kwietnia w Lubinie na sztucznej płycie przy stadionie Zagłębia Lubin zmierzymy się ze Spartą Rudna.

22 kolejka IV ligi dolnośląskiej grupa zachodnia
Orkan Szczedrzykowice – Prochowiczanka Prochowice 0-1 (0-0)

Dzisiejszy skład Prochowiczanki: Szymczak – Antosiewicz, Pioś, Popowczak, Ziembicki, Matulak (65′ Matusiak), Rosa, Wojciechowski, Kędzior (55′ Matkowski), Cichocki, Azikiewicz (75′ Mądro)

Bramka: Michał Matkowski 79 min
Żółte kartki: Azikiewicz, Ziembicki, Antosiewicz
Czerwona kartka: Ziembicki 83 min (za drugą żółtą)

widzów: ok 400 (ok 200 z Prochowic)
sędziowie: Ewa Żyła oraz Kamil Śmieszniak i Jakub Kwinto.

Obszerna relacja zdjęciowa z tego spotkania na stronie: https://e-legnickie.pl/sport-z-regionu/sport-legnica/23336-prochowiczanka-pany-foto?fbclid=IwAR2a3TmY5M1_Xgr2tQX0_P2hPgvFcwEZgvkeEVF_41ACa591w1NLYJl2lvM

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − eight =