Prochowiczanka przepłynęła Odrę! (FOTO)

W meczu 24 kolejki IV ligi dolnośląskiej piłkarze Prochowiczanki Prochowice pokonali na własnym stadionie przy licznie zgromadzonej publiczności lokalnego rywala Odrę Ścinawa 3-1 (1-0)! Było to ważne zwycięstwo dla podopiecznych trenera Jarosława Pedryca w kontekście walki o utrzymanie w IV lidze, bowiem swoje mecze przegrały BKS Bolesławiec i Sparta Grębocice. Spotkanie dla Prochowiczanki ułożyło się idealnie, już w 5 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Matulak, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Lepszego początku być nie mogło! Ta bramka nie podcięła jednak skrzydeł podopiecznym Tomasza Wołocha, którzy również mieli okazję do zdobycia wyrównującej bramki. Kluczowa akcja meczu miała miejsce w 40 minucie kiedy to Artur Szymczak instynktownie obronił strzał z kilku metrów zawodnika Odry. Do przerwy Prochowiczanka prowadziła jedną bramką. Druga połowa mogła rozpocząć się podobnie jak pierwsza dla Prochowiczanki. T.Wojciechowski podał prostopadle w kierunku T.Cichockiego, który stanął oko w oko z bramkarzem gości, niestety zabrakło zimnej krwi i górą okazał się ten drugi. W 75 minucie Rosa zagrał do aktywnego tego dnia Matulaka, który zdobył już w tym meczu bramkę. Popularny „Kogut” był jednak dalej głodny zdobywania bramek, zdecydował się na strzał, który trafił w słupek. Piłka wylądowała pod nogami Cichockiego, który podwyższył prowadzenie na 2-0! W 89 minucie trzecią bramkę dla Prochowiczanki w swoim stylu zdobył T.Wojciechowski, dla którego była to już 7 bramka w tym sezonie! Gdy wydawało się, że wynikiem 3-0 zakończy się to spotkanie w doliczonym czasie gry chwilę wcześniej wprowadzony na boisko Kędzior w niefrasobliwy sposób stracił piłkę blisko pola karnego, na strzał z okolicy 20 metra zdecydował się piłkarz Odry Damian Cichuta, który zdobył ładnej urody bramkę w samo okienko, Artur „Zico” niewiele mógł zrobić przy tym strzale i spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1! Cieszy zwycięstwo, cieszą bardzo ważne 3 punkty, dzięki którym na 6 punktów oddalamy się od strefy spadkowej! W najbliższą sobotę 4 maja o godzinie 17.00 zmierzymy się na wyjeździe z Włókniarzem Mirsk! Będzie to jeden z naszych najdalszych wyjazdów w całym sezonie!

Skład Prochowiczanki: Szymczak – Antosiewicz, P.Kula, Popowczak, Ziembicki, Matulak (79′ Małek), Pioś, Rosa, Cichocki (90′ Matusiak), Wojciechowski (90′ Kędzior), Azikiewicz (62′ Matkowski)

Bramki: Matulak 5 min, Cichocki 75 min, Wojciechowski 89 min oraz D.Cichuta 90 min