Zwycięstwo ze Stalą!

W 28 kolejce IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej piłkarze Prochowiczanki Prochowice pokonali na własnym stadionie po emocjonującym spotkaniu Stal Chocianów 5-4 (3-0)! Dzięki temu zwycięstwu możemy być już pewni utrzymania naszej drużyny w IV lidze! Przed samym spotkaniem w naszej ekipie zabrakło dzisiaj Tomka Azikiewicza oraz leczącego kontuzję Macieja Małka. Warto wspomnieć, że mecz rozpoczął się od minuty ciszy za Ś.P. Jakuba Ziębę. Pierwsze minuty jak i cała pierwsza połowa spotkania to dominacja gospodarzy, którzy już w 6 minucie spotkania wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Matkowskiego, który w pierwszej połowie był bardzo widoczny co udokumentował piękną bramką z głowy. Po tej bramce Prochowiczanie dalej atakowali bramkę przyjezdnych. W 17 minucie na tablicy wyników widniał wynik 2-0 po bramce Tomka Cichockiego, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. W 35 minucie wydawać by się mogło, że jest już w zasadzie po meczu… trzecią bramkę dla Prochowiczanki zdobył Łukasz Antosiewicz, a chwilę wcześniej w słupek uderzył kapitan Piotr Kula. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3-0 dla miejscowych. Druga połowa była zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu. Już w pierwszej akcji drugiej połowy zawodnik Stali zdecydował się na strzał z dystansu, na nasze szczęście piłka obiła się o spojenie bramki strzeżonej przez Artura Szymczaka. W 52 minucie goście zdobyli kontaktową bramkę i to jakby dało im jeszcze nadzieję na pozytywny rezultat w Prochowicach. 6 minut później błąd popełnił obrońca gości, wykorzystał to Tomasz Cichocki, który minął bramkarza i zdobył czwartą bramkę dla Prochowiczanki, a swoją drugą w tym spotkaniu. Kwadrans przed końcem goście zdobyli bramkę na 4-2. Dwie minuty później było już 4-3. Zrobiło się nerwowo w ekipie podopiecznych trenera Jarosława Pedryca. W 84 minucie w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy po jednym z rzutów rożnych goście zdobyli czwartą bramkę i był remis 4-4. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Tomasz Wojciechowski idealnie prostopadle w tempo zagrał do Pawła Rosy – ten wyszedł sam na sam z bramkarzem Stali i strzałem przy słupku dał nam zwycięstwo ze Stalą Chocianów 5-4!!!
Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Prochowiczanka pokonała Stal Chocianów 5-4!
W najbliższą środę 29 maja o godzinie 18.00 na stadionie w Prochowicach rozegramy zaległe spotkanie 26 kolejki z Orlą Wąsosz! Zapraszamy!

Skład Prochowiczanki: Szymczak – Antosiewicz, Popowczak, P.Kula, Ziembicki, Matkowski (60′ Szumański), Rosa, Pioś, Matulak (80′ Matusiak), Wojciechowski (89′ Mądro), Cichocki